Forum WSZYSTKO O NERWIAKU Strona Główna WSZYSTKO O NERWIAKU
nerwiak nerwu słuchowego,guz mózgu, forum osób dotkniętych guzem, leczenie, gamma knife, pomoc
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

SKUTECZNOŚĆ GK
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSZYSTKO O NERWIAKU Strona Główna -> Gamma Knife
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bodzio
minipapudraczek



Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 60
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: pomorze
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:43, 09 Lut 2010    Temat postu: SKUTECZNOŚĆ GK

Czy ktoś ma może dostęp do danych dotyczących skuteczności GK z dłuższych okresów czasu. Wszędzie jest mowa o 2-3 latach, a skoso metoda ta istnieje już kilkadziesiat lat powinny być odpowiednie statystyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Beta
Mega Papudron



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 2810
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 19:27, 09 Lut 2010    Temat postu:

ze statystyk podanych w necie (dane z roku 2006):
Wiecej niż 8 tys pacjentow na swiecie przeszlo Gamma Knife w latach 1987 – 2006. Gamma Knife zapobieglo wzrostowi guza w 97% i w odniesieniu do 80% pacjentow zatrzymal ich słuch na długi okres. Żadna inna metoda nie przyniosła tak doskonałych skutków!
co do PL to ta metoda nie jest nadal tak powszechna i znana gdyz pacjentow nie informowano o tej alternatywnej radochirurgii. duzo osob poddalo sie gamma knife po 2007 roku kiedy to zaczelismy ja rozpowszechniac i polecac na naszym forum. najwczesniej ze znanych nam osob poddala sie ania z wa-wy w sierpniu 2006 w brukseli i wiemy ze jej guz sie obkurcza i do tej pory zmiejszyl o kilka mm i nie ma zadnych skotkow ubocznych!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janusz
Mega Papudron



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3587
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Chicago
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Sob 18:17, 08 Maj 2010    Temat postu:

Czy jest ktos na Forum kto mial GK i ma zdiecja ( CD ) przed i po? Interesuje mnie aspekt ile i w ktorym miejscu zmniejszyl sie guz. Przypomne, ze jestem wiecej niz 4 lata po GK i szukam kontaktu na wymiane doswiadczen.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
_Ania__
kandydat na papudrona



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:23, 20 Maj 2010    Temat postu:

Witam wszystkich:)niewiem czy jeszcze mnie pamiętacie bo mało sie udzielam ale mam dobre wiesci Smile odebrałam wyniki rezonansu i dziad maleje:) pierwszy wymiar 18x30x20 teraz po 1.5roku po GK ma 23x19x19 i widoczna regresja wielkosci guza :)obiecuje ze opisze wszystko lepiej i dokładniej ...ale jak ktos ma jakies pytania to zawsze i szybko odpowiem ...

buziaki dla wszystkich:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Beta
Mega Papudron



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 2810
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:28, 20 Maj 2010    Temat postu:

no BRAWO Exclamation Exclamation Exclamation ja jestem 3 lata po GK ale jak na razie moj guz nie zmniejsza sie ale tez i nie rosnie Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
_Ania__
kandydat na papudrona



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:38, 20 Maj 2010    Temat postu:

Cześć Beatko:) jak sie nie zmienia wielkość to też dobrze:)w moim wczesniejszym rezonansie 8 mies po GK już były zmiany w centrum guza chociaż wielkość była bez zmian ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Beta
Mega Papudron



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 2810
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:44, 20 Maj 2010    Temat postu:

wiem wiem dlatego tez sie ciesze bo najwazniejsze jest ze nie rosnie a byc moze w koncu zacznie sie obkurczac Smile
wiesz ja mam/mialam dwa guzy - jeden byl operowany a drugi poddalam GK i dzieki temu jeszcze slysze Smile wiec dla mnie GK to wybawienie przed calkowita gluchota Laughing Laughing Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
_Ania__
kandydat na papudrona



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 10:54, 20 Maj 2010    Temat postu:

trzymam kciuki:)jak coś podaje moje gg 4426488 można pisać zawsze chociaz mam na niewidoczny...ukrywam sie:)Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edyta
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 8046
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 11:17, 20 Maj 2010    Temat postu:

Ania super wieści!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janusz
Mega Papudron



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3587
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Chicago
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 13:45, 20 Maj 2010    Temat postu:

Czesc Aniu, gratuluje dobrej wiadomosci. Czy moglabyc napisac wiecej o sobie i swoim GK? Czy u Ciebie wystepuja efekty uboczne naswietlania? Ja jestem tez po GK i stosunkowo "mlody" na Forum a Naszych Historiach nie ma Twojego przypadku. Jeszcze raz raz gratuluje pomniejszenia guza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edyta
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 8046
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 15:29, 20 Maj 2010    Temat postu:

Jak ostatnio widziałam się z Anią-w listopadzie-to nie miała żadnych widocznych efektów ubocznych naswietlania Smile Laseczka z niej że ho ho
Powrót do góry
Zobacz profil autora
piniu
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 4828
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: wielkopolska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 16:51, 20 Maj 2010    Temat postu:

super Laughing cieszymy się razem z Tobą Aniu
Powrót do góry
Zobacz profil autora
_Ania__
kandydat na papudrona



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 17:22, 20 Maj 2010    Temat postu:

dziękuje wszystkim:) i za ta laseczke tez Edzia:)oby wiecej takich wieści :)Januszku pytaj o co chcesz ...a co do skutków ubocznych to widocznych nie mam rzdnych ale z tego co tu czytam to wszystko przechodze innaczej jak inni Po Gk tez miałam inne objawy jak opuchlizna lewej strony ciała wymioty i ogolnie marnie Sad Januszku wiec czekam na Twoje pytania bo niewiem co chcesz wiedziećSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janusz
Mega Papudron



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3587
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Chicago
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 21:09, 20 Maj 2010    Temat postu:

wow, Aniu super Jakbys mogla powiedziec gdzie mialas GK i w jakich odstepach czasu mialas MRI. Wspaniale by bylo gdybys mogla umiescic na Forum zdjecie z ostatniego rezonansu. Jeszcze raz Ci gratuluje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
_Ania__
kandydat na papudrona



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 10:28, 21 Maj 2010    Temat postu:

GK miałam robione w Pradze w lutym 2009 pierwsze MR miałam robione we wrześniu i wielkość guza była bez zmian teraz robiłam w maju wiec rok i 2 miesiące po GK i mam napisane tak: W porównaniu z badaniem ze 2009 r widoczna niewielka regresja wielkości guza aktualne wymiary zmiany 23x19x19 Przewód słuchowy wewnętrzny poszerzony do15mm Mniej wyrażone objawy masy w postaci ucisku i modelowania mostu i konara mostu środkowego móżdzku po stronie lewej Sygnały zmiany i stopień wzmocnienia pokontrastowego podobny-silnie zaznaczone zmiany wsteczne w zewnątrzkanałowej frakcji guza...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janusz
Mega Papudron



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3587
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Chicago
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 14:05, 21 Maj 2010    Temat postu:

Bardzo dziekuje za wiadomosc. Widze, ze wasze opisy rezonansu sa zdecycwanie obszerniejsze i " wiecej mowiace" niz moje. Ja mialem z ciekawosci wykonywany MRI w 4 roznych miejscach i opisy radiologow w zakresie info sa podobne. Te modele tak maja...
Aniu, czy oprocz dolegliwosci ktore wczesniej opisalas nie masz innych np. problemow ze sluchem, z okiem?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
dorota
Papudron



Dołączył: 04 Lut 2010
Posty: 1460
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Białystok
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pią 16:46, 21 Maj 2010    Temat postu:

o rany tak bym chciała,żeby to już rok minął od mojego GK,na pewno nie wytrzymam 3 lata,tak jak mi kazali w Czechachi zrobię wcześniej rezonans.Cieszę się,że są jednak już efekty leczenia po GK
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janusz
Mega Papudron



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3587
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Chicago
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pią 22:54, 21 Maj 2010    Temat postu:

podstawowym celem GK jest zatrzymanie rosniecia guza poprzez zniszczenie jego komorek. Efekty uboczne jak sama nazwa wskazuje moga i nie musza wystapic. Czytam Wasze wypowiedzi i widac, ze Praga jest bardzo dobrym osrodkiem. Dorota, badz dobrej mysli, widac, ze czekasz na potwierdzenie z MRI iz wygralas - czego Ci bardzo serdecznie zycze.

Swoja droga moze jest ktos na Forum ze znajomoscia jakiegos europejskiego jezyka ( czeski, niemiecki...) i poszukal by na internecie Zrzeszenia pacjentow z nerwiakiem po zabiegu GK. Po angielsku to jest Acoustic Neuroma Association - ANA
Powrót do góry
Zobacz profil autora
_Ania__
kandydat na papudrona



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 11:49, 24 Maj 2010    Temat postu:

Januszku Smile jak do tej pory z okiem i ze słuchem nie mam problemów chociaż każdy się że dobrze słyszę:)jedynie czasami mam uczucie w uchu jakby mi ktoś wiercił w nim ale to zaraz mija i jest wszystko ok Smile a teraz mam pytanie czy ktoś zna kogoś u którego są tak widoczne zmiany ja u mnie bo szukałam i nie znalazłam Sad może zle szukałam:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
_Ania__
kandydat na papudrona



Dołączył: 24 Lut 2010
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Kraków
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 17:57, 24 Maj 2010    Temat postu:

Dorotko ja pierwszy rezonans robiłam 8 miesięcy po GK dłużej bym nie wytrzymała:)trzymam za Ciebie kciuki Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSZYSTKO O NERWIAKU Strona Główna -> Gamma Knife
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin