Forum WSZYSTKO O NERWIAKU Strona Główna WSZYSTKO O NERWIAKU
nerwiak nerwu słuchowego,guz mózgu, forum osób dotkniętych guzem, leczenie, gamma knife, pomoc
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Pół roku po GK, wyniki.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSZYSTKO O NERWIAKU Strona Główna -> Nasze historie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anonim327
kandydat na papudrona



Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Pią 14:51, 22 Paź 2021    Temat postu: Pół roku po GK, wyniki.

Cześć,

jestem obecnie po pierwszej kontroli pół roku po GK. Otrzymałam następujące wyniki z opisu rezonansu:

W obrębie prawego przewodu słuchowego wew. widoczna masa tkankowa hypo w T2 i T1 o wym około 19 x 7,5 mm
poprzednio 17 x 7 mm, obecnie po podaniu kontrastu w obrębie masy guza w części centralnej widoczne ogniska nie
ulegające wzmocnieniu kontrastowemu prawdopodobnie ogniska martwicy popromiennej. Nieznacznie większe rozmiary
masy mogą wynikać ze zmian obrzękowych po zabiegu- wskazana kontrola.

Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam


Ostatnio zmieniony przez Anonim327 dnia Pią 20:47, 22 Paź 2021, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anonim327
kandydat na papudrona



Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Pią 20:10, 22 Paź 2021    Temat postu:

Ktoś się wypowie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
alana
kandydat na papudrona



Dołączył: 01 Wrz 2020
Posty: 7
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 14:37, 26 Paź 2021    Temat postu:

Czytałam n.in. tutaj, że nerwiak po napromieniowaniu puchnie, a więc powiększa się, a dopiero potem obkurcza się. Wygląda na to, że tak stało się u Ciebie. Niestety w niektórych przypadkach naświetlanie nie działa i nerwiak kontynuuje wzrost - stąd konieczność kontroli, ta jak zasugerowano w opisie. Musisz trzymać rękę na pulsie.

na forum jest dużo wpisów o naświetlaniu, więc może znajdziesz tam jakieś jeszcze informacje.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anonim327
kandydat na papudrona



Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Wto 15:46, 26 Paź 2021    Temat postu:

W tej sytuacji ważne są chyba jeszcze te zmiany martwicze w guzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
chmiel16
minipapudraczek



Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 0:36, 17 Lut 2022    Temat postu:

Czesc Anonim327,

Nie wydaje mi sie zeby bylo sie czym martwic. Wiekszosc z nas po GK mialo obrzek guza w krotszym lub dluzszym okresie czasu. U mnie guz powiekszyl sie o 23% po 2 latach od naswietlania zeby pozniej powrocic do przedoperacyjnych rozmiarow. Zmiany martwicze wskazuja ze Twoj guz niezle dostal 'po glowie' ale w naszym swiatku to raczej dobry znak.
Zawsze mozesz przeslac plytke tam gdzie robiles GK bo oni najlepiej beda w stanie rozwiac jakiekolwiek watpliwosci.

Pozdrawiam,
Bartek
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Anonim327
kandydat na papudrona



Dołączył: 22 Paź 2021
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Pią 22:30, 14 Paź 2022    Temat postu:

Czy zdarzyło się u kogoś z Was, że guz po pierwszym rezonansie ma ogniska martwicze, a w kolejnym już ich nie ma i rozmiar powrócił do poprzedniego(znikł obrzęk)? Martwi mnie to, że zniknęły te ogniska martwicze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSZYSTKO O NERWIAKU Strona Główna -> Nasze historie
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin