Forum WSZYSTKO O NERWIAKU Strona Główna WSZYSTKO O NERWIAKU
nerwiak nerwu słuchowego,guz mózgu, forum osób dotkniętych guzem, leczenie, gamma knife, pomoc
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy    GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Osteopatia

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSZYSTKO O NERWIAKU Strona Główna -> Rehabilitacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annika
minipapudraczek



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Czw 0:16, 17 Maj 2012    Temat postu: Osteopatia

Hej Mili:)
Spieszę donieść o szkole rehabilitacyjnej pod nazwą osteopatia. Co to takiego powie Wam wujek Google, natomiast ja dodam tylko, że szkoły osteopatii to w zasadzie 5-letnie studia podyplomowe przeznaczone dla osób już wykształconych medycznie (lekarzy lub rehabilitantów) a więc bateria wiedzy jest porządna.
Ale konkretnie na naszym "porażonym" przykładzie:
Rok temu miałam operację, teraz uśmiecham się symetrycznie, ale mówię i śmieję się już ze sporą asymetrią, bo praktycznie nie rusza mi się dół wargi, a już na pewno nie rusza mi się czoło. Jak zmartwiało rok temu, tak zostało. Oko zamyka się samo, bez złotej płytki (której nigdy nie miałam) ale trochę wolniej i nadal brak łez.
Stosowałam kinesio taping, akupunkturę, masaże, neuromobilizacje, PNF, jakieś inne czary mary, w końcu kilka zabiegów elektrostymulacji. Ostatnio neurolog powiedziała mi, że na tym koniec poprawy, mojemu dotychczasowemu rehabilitantowi też skończył się koncept.
Postanowiłam jednak jeszcze raz zawalczyć o siebie i wybrałam się do Wrocławia do człowieka, który założył polski oddział szkoły osteopatii po diagnozę i po polecenie rehabilitanta w Warszawie. Powiem szczerze, że żałuję, że dopiero teraz to zrobiłam.
Okazało się, że oni (osteopaci) potrafią wyjaśnić taki stan, kiedy ciągłość nerwu jest zachowana, a mimo to twarz się nie rusza. A co najważniejsze - potrafią z takiego stanu wyprowadzić.
Rehabilitantka, do której trafiłam twierdzi, że porażenia to już u mnie prawie nie ma, a te nieruchome miejsca to wynik różnych blokad i niedożywienia mięśnia oraz że to jest odwracalne i widzę, że kobieta jest mocno pewna, że nawet czoło mi się ruszy (akurat na tym mi NIE zależyWink)
Zasadniczo wymierne efekty będą widoczne pewnie po dłuższym czasie, ale tymczasem, po zaledwie dwóch wizytach przestałam musieć zaklejać oko w pracy (właśnie do niej wróciłam i 8h przy kompie + klimatyzacja okazały się rzeźnią dla mojego oka, więc musiałam znowu zacząć używać komór a teraz wystaczają już tylko krople)

Tak więc - tym którzy mają ciągłe nerwy i ciągle nieruchome twarze polecam poszukać dobrego osteopaty w swoim mieście. Nie ma ich jeszcze wielu, bo studia trwają 5 lat, a zainicjowano je w Polsce nie tak dawno, ale chyba warto.
Będę donosić o efektach co jakiś czas i potwierdzać lub dementować powyższe psalmy:)
Gdyby ktoś potrzebował pomocy w poszukiwaniach - pytajcie - będę pytać swoją paniąSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edyta
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 8046
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 9:12, 17 Maj 2012    Temat postu:

Annika a możesz napisać dokładnie jak wyglądały te dwie wizyty? Co Ci robili? Jakie ćwiczenia/techniki/metody zastosowali? Nie wiem jakiego użyć sformułowania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
piniu
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 4828
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: wielkopolska
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Czw 15:41, 17 Maj 2012    Temat postu:

hejka, też jestem zainteresowany dalszymi informacjami Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora
annika
minipapudraczek



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Czw 20:11, 17 Maj 2012    Temat postu:

Dosłownie rzecz ujmując - całość odbywa się wyłącznie "rękami" czyli jest to metoda czysto manualna. Ale nie jest to taki po prostu masaż. Celniej byłoby powiedzieć, że to jest uciskanie i naciąganiei rozmasowywanie punkcików w ciele, które okazują się bardzo bolesne. Również wewnątrz jamy ustnej (w rękawiczkach), na podniebieniu, od wewnątrz szczęk i żuchwy. Ale trzeba zaznaczyć, że to, że ja mam te bolące miejsca akurat tam, nie oznacza, że każdy z nas miałby je własnie tam - bo całość była poprzedzona bardzo dokładnym wywiadem (obejmującym wszelkie dolegliwości wszelakiego rodzaju które mnie kiedykolwiek dotknęły) i badaniem całości ciała - zarówno twarzy, głowy, kośćca jak i brzucha (ogólnie mówiąc chodziło o ocenę wszystkich trzewnych organów) - w moim przypadku diagnoza całościowa była taka, że mam niedomagającą trzustkę (jest z lewej strony tak jak mój nerwiak) co powoduje niewystarczające siły + pełno blokad w stawie żuchwowym i skroniowym, więc poza chodzeniem na zabiegi musiałam całkowicie wykluczyć pszenicę z diety, bo to właśnie ona podrażniała mi tę trzustkę.
Zdaję sobie sprawę, że to wszystko brzmi mocno kosmicznie jak na jeden mały nerwek twarzowy, ale usłyszałam zbieżne diagnozy z tylu ust, że postanowiłam roboczo uwierzyć i zobaczyć co będzie:)

Dodam jeszcze, że najpierw pojechałam do wrocławia, do tego oto pana [link widoczny dla zalogowanych] który jest klasycznym lekarzem medycyny + osteopatą właśnie + para się medycyną chińską, a to chyba nie wyczerpuje jego umiejętności. On polecił mi rehabilitantkę w Warszawie, absolwentkę tej wrocławskiej akademii osteopatii i ona w zasadzie powtórzyła wywiad i badanie ogólne.

Jakoś w weekend postaram się zrobić zdjęcia twarzy w różnych minach, żebyście zobaczyli w jakim stanie jestem. Ale dziś już nie dam rady - padam po robocie.


Ostatnio zmieniony przez annika dnia Czw 20:15, 17 Maj 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edyta
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 8046
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 21:03, 17 Maj 2012    Temat postu:

Dla mnie nie brzmi to kosmicznie bo kiedyś juz o tym słyszałam.
A powiedz mi ile płacisz za te zabiegi??? Bo zapewne nie jest to refundowane. Wyczytałam,że w Krakowie w takim gabinecie który sie tym zajmuje jedna wizyta kosztuje 100 zł-zniżka dla rencistów i emerytów 20 zł czyli 80 zł. A zapewne to sie nie skończy na jednej wizycie. U mnie w miescie nie znalazłam nikogo kto sie tym zajmuje czyli musiałabym jeżdzić do Krakowa. Czyli wizyta plus dojazd to trochę sporo wychodzi Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora
annika
minipapudraczek



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Czw 22:00, 17 Maj 2012    Temat postu:

No niestety - mnie ta babeczka powiedziała, że nie może określić nawet w przybliżeniu ile czasu zajmie jej cały proces, a ja tak intuicyjnie nastawiam się na ładnych parę miesięcy.
W Wawie płacę 120 pln za 45 min, od czwartego razu jest 10% zniżki, czyli razem wyjdzie z 450 miesięcznie.
Wrocław - 150 pln wizyta, ale to jednorazowy koszt.
Zasadniczo to ten cały nerwiakowy bajzel kosztuje sporo:/
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edyta
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 8046
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 22:23, 17 Maj 2012    Temat postu:

No ja teraz sie nie rehabilituję wiec już nie płacę ale pamiętam poczatki po operacji-prywatnie rehabilitacja w domu a potem prywatnie krioterapia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
annika
minipapudraczek



Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 97
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

PostWysłany: Czw 21:48, 05 Lip 2012    Temat postu:

po prawie 2 miesiącach nowej metody donoszę, że:

oko zdecydowanie lepiej - jestem wolna od kropli i zasłonek (blaszki nigdy nie miałam) nawet w klimatyzacji, 9h przy kompie i w upale, aczkolwiek kiedy płaczę to nadal nie lecą mi z niego regularne łzy

twarz TYLKO odrobinkę lepiej. Tzn. zanikły mi różne dziwne przykurcze, ale wyszczerzyć nadal się nie mogę. Przyznam, że jestem trochę rozczarowana - miałam nadzieję, że zobaczę chociaż kawałek swoich dolnych zębów.

WAŻNE INFO w kwestii ćwiczeń mimicznych, którego ja dotychczas nie miałam:

*zawsze należy ćwiczyć z lustrem, bo to dodatkowo toruje drogi nerwo-elektryczno-jakiestam

*dopoki nie ma ruchu w danej partii mięśni to należy najpierw wykonać próbę ruchu (sama intencja + patrzenie w lustro jakoś tam już przeciera te zatarte ścieżki) a następnie naciągać chorą połowę ręką symulując ruch mięśnia, w taki sposób aby obie połowy były symetryczne - dzięki temu mięśnie przypominają sobie jak się kiedyś ruszały, a poszczególne warstwy ciała (skóra, mięśnie, powięź) nie sklejają się ze sobą od długotrwałego bezruchu

*jeśli twarz przy masażu boli tak jak lekki zakwas w mięśniach, prawdopodobnie jest to objawem takiego sklejenia się warstw i trzeba to "rozrolować" - bo słabiutkie mięśnie same nie dadzą rady przezwyciężyć tego nadprogramowego oporu.

*kiedy już uzyskamy ruch, należy rozpocząć pracę z oporem o kierunku przeciwstawnym do kierunku ruchu

pozdrowienia:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krysiunia
Papudron



Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 1705
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Swiętokrzyskie
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 14:12, 03 Wrz 2012    Temat postu:

ja zapisałam się dzisiaj do tego doktora we Wrocławiu, jadę na 5-go września,spróbuję , chyba mi powie czy ma sens jeszcze po tylu latach, doniosę co będzie .
Zapisy na pażdziernik tylko 3 i 4 września.

oczywiście data na 5-go pażdziernika !!! ale jestem roztrzepana...


Ostatnio zmieniony przez krysiunia dnia Wto 15:10, 04 Wrz 2012, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
lilia
Papudronek



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 1077
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Wielkopolska
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Pon 19:06, 03 Wrz 2012    Temat postu:

Krysiu napisz nam co Ci powie i jaki jest ewentualny koszt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janusz
Mega Papudron



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3587
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Chicago
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Pon 20:09, 03 Wrz 2012    Temat postu:

Krystyno, pisz, pisz. Moze sie nam uda. Spytaj jak bedziesz mogla, czy po ponad 6 latach od wystapienia odksztalcenia policzka po GK jest sens pukac do ich drzwi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krysiunia
Papudron



Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 1705
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Swiętokrzyskie
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Wto 15:16, 04 Wrz 2012    Temat postu:

ja jestem ciekawa czy takiego pacjenta po GK miał , albo po operacji i GK czy nie będę pierwsza?
ale jadę , z tego co pisała Annika wizyta to 150 zł , z jakimiś ulgami póżniej, ale zobaczymy i wszystko napiszę.
Teraz się będę modlić o mądrych lekarzy na mojej ścieżce życia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Janusz
Mega Papudron



Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 3587
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Chicago
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 18:47, 04 Wrz 2012    Temat postu:

Zycze powodzenia, trzymam kciuki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edyta
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 8046
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:49, 06 Wrz 2012    Temat postu:

Krysiunia i jak po wizycie??? Masz jakieś informacje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora
krysiunia
Papudron



Dołączył: 02 Paź 2010
Posty: 1705
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4
Skąd: Swiętokrzyskie
Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 15:53, 09 Wrz 2012    Temat postu:

Edzia, wizytę mam 5-go pażdziernika -pomyłkowo napisałam że 5 września (poprawiłam ), tak że jeszcze trochę-teraz jeszcze masaże i MR i wyjazd. Napiszę oczywiście jakia będzie opinia doktora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Edyta
Administrator



Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 8046
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Nie 19:11, 09 Wrz 2012    Temat postu:

A... a ja myślałam że września i czekałam na wieści Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora
DianaNoc
kandydat na papudrona



Dołączył: 09 Mar 2017
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/4

Płeć: Kobieta

PostWysłany: Czw 14:13, 09 Mar 2017    Temat postu: Moja babcia leczyła się u osteopaty

Moja babcia też leczyła takie zaburzenia nerwowe twarzy u osteopaty. Chodziła do Fizjomedu w Krakowie. Tam podobno pracuje dwóch najlepszych specjalistów osteopatów z małopolski. Podjęliśmy decyzję by udać się z nią właśnie do takiego specjalisty, ponieważ moja ciocia z Kanady mówiła, że u nich osteopatia jest bardzo popularna nie tylko w wleczeniu takich przypadków, ale również innych, jak bol kregoslupa czy problemy trawienne. U nas chyba wciaz malo znana. A efekty rzeczywiście rewelacyjne!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum WSZYSTKO O NERWIAKU Strona Główna -> Rehabilitacja
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001 - 2005 phpBB Group
Theme ACID v. 2.0.20 par HEDONISM
Regulamin